Защо европейците лъжат за заплатата си?
Публикувано от: Zaplata.bg
30 Юли, 2019 г.
Защо европейците лъжат за заплатата си?
Снимка: shutterstock

Преговорите за заплата са едно от най-трудните препятствия в процеса на кандидатстване.

Една четвърт от кандидатите в Европа лъжат за заплатата си по време на интервюто за работа, надявайки се, че ще получат предложение за по-висока, сочат проучвания на Intelligence Group.

Само 49% от европейците казват, че преговарят за заплата.

Когато европейците търсят нова работа, един от четирима кандидати не казва истината за текущото си възнаграждение.

Мъжете лъжат по-често

В интервю за работа европейските мъже (28%) преувеличават за заплатите си по-често от жените (24%). , а това може да повлияе на разликата в заплащането между половете.

Немците лъжат най-много, гърците са най-честните

Изследванията показват, че Германия (43%), Словакия (38%) и Австрия (37%) водят с най-висок процент. В Норвегия (12%), Португалия (14%) и Литва (15%) хората най-рядко лъжат за текущото си възнаграждение, а 74 % от гърците нямат проблем да говорят за текущата си заплата пред потенциалния работодател.

Статистиката показва, че 52 % от търсещите работа в България, преувеличават в преговорите за месечно възнаграждение, като голяма част от тях посочват заплата, която е с 20-25 % по-висока от сегaшната им. Словения (47%) и Румъния (44%) попадат в същото число. 

Поразително е, че в Обединеното кралство най-често се споменава по-ниска заплата от сегашната. Приблизително 9% от хората посочват по-ниска. В допълнение британците също преговарят най-малко за възнаграждението си и приемат оферта по-бързо, в сравнение с други европейци.

За изследването

Резултатите са базирани на проучване на целевите групи за европейския пазар на труда - Global Monitor Taquis Acquisition Monitor (GTAM). Проучването е проведено сред 60 000 анкетирани в 28 европейски страни.


Важно умение за лидерство - умствена издръжливост
Често ли се сблъсквате със ситуации на работното място и у дома, където сте под натиск от околната среда или даден човек? Случва се и така: работата ви е критикувана със и без причина, вашите действия, ценностни и способности непрекъснато се обезценяват, вие като човек сте унижавани и т.н. Коя реакция е най-често проявяваната? Агресия, обида, безсилие пред обстоятелства, депресия и т.н. Как можете да реагирате различно? От гледна точка на психологията, терминът психическа издръжливост означава определена съпротива на човека срещу жизнения натиск. Психологически устойчивите хора не са емоционално въвлечени в ситуацията, следователно е по-лесно да се справят с извънредните ситуации на работното място, те се адаптират по-бързо към прекомерното внимание на обществото, по-лесно намират общ език със средата си. Най-важното е, че те запазват своята енергия и цялост на личността. Някой хора ежедневно са подложени на натиск от страна на шефа, колегите, роднините, а други са значими хора, свикват / адаптира се към този натиск и спират да реагира на него. Това важно умение не възниква у всички, а в малък брой от мнозинството. Какво да правим останалите? Добрата новина - менталната издръжливост може да се тренира. Способността на хората да се контролират/да издържат на удара (изберете метафората, която повече ви допада) и да не се поддават на провокациите на онези, които ги притискат, е състояние за поддържане на психическото здраве в продължение на много години. Там, където манипулацията се контролира - започва издръжливостта. Най-важното житейско умение за офиса и дома.
Публикувано от: Zaplata.bg
Още »
Рестартиране на кариера? Време за размисли
„Познайте сам себе си.” Платон Решихте да промените коренно дейността си, „пораснахте и надраснахте“ съществуващата си позиция, имате желание да реализирате хобито си ... Откъде да започнем? Погледнете по-отблизо себе си, внимателно слушайте гласа на интуицията си, не забравяйте за вашите желания или мечти - заемете се със самопознанието. И точно след подобно предложение, Клиентът, който беше дошъл на консултацията с цел да промени съществуващата траектория на кариерата си, каза: „Не съм склонен/на към рефлексии. Искам да обсъдим новите възможности и да предприемем действия“. Или самият той предлага начини да проучи ситуацията си: „Нека направим одит на моите таланти. Дайте някакъв вид тест или въпросник за кариерно ориентиране. ' Приятели, Гугъл ще помогне. Това не е за мен. Има въпросници, има тестове. НО! Работя с вашата индивидуалност, с уникалността на вашата личност, така че без да познавате себе си, не мога да пристъпя към истинската ви цел. И преди да зададете важните въпроси за изграждането на план за преминаване към новата Ви кариера, предлагам да разгледате следните теми: вашите интереси днес; какви ценности са важни за вас; вашите таланти; каква работна среда искате да имате; какво е състоянието на кариерата Ви днес. Тези въпроси ще ви насочат към вашите цели. Примерите за успешно рестартиране на кариерата ще започнат именно с тези размисли.
Публикувано от: Zaplata.bg
Още »